Головна
Міські оголошення
Робота
Фотогалерея
Форум
 візитівка району  історія  символіка 
 видатні люди  мапа 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk


Новини Прилуччини
Оголошення


Рішення районної ради
Проекти регуляторних актів та рiшень
Архів новин
Пошук новин
 
Довідкова служба
Підписка на розсилку
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

  Сумлінність платника визначається перевіркою  
 
На сьогодні формулою забезпечення соціальної рівноваги в суспільстві є втілення в життя ідеології партнерства з платниками податків. Завдяки спільним зусиллям податківців та суб’єктів господарювання в нинішньому році вчасно фінансуються соціально важливі програми, вчасно виплачуються зарплати працівникам освітніх та медичних закладів, стипендії учням та студентам.
 
Надходження до бюджету податків в повному обсязі, а відтак і забезпечення суспільних потреб, значною мірою залежить від виконання обов’язків підрозділами податкового аудиту юридичних осіб.
 
Податкова сфера – досить делікатна. Тут все має значення - і обізнаність платників з нормами податкового законодавства, і порядність в розрахунках, і бажання найти конструктивне рішення. Прозорість діяльності підприємства – чи не головне у створенні атмосфери довіри і взаєморозуміння у відносинах з податковою службою. Встановити, чи справді платник є сумлінним у виконанні свого конституційного обов’язку – сплати податків, може тільки податкова перевірка.
 
Підхід до відбору платників для проведення перевірок досить виважений та здійснюється за допомогою ризикоорієнтованої системи. Задля підвищення результативності податкових перевірок податковою службою розроблено 17 критеріїв ризиків несплати податків юридичними особами. Таким чином, витримується головний принцип перевірок – не турбувати без потреби, максимально обмежити втручання працівників податкової служби в господарську діяльність платників податків. З метою надання якісних висновків, які можуть стати підставою для податкової перевірки, працівниками Прилуцької ОДПІ проводяться заходи, спрямовані на виконання вимог наказу ДПА України № 355 від 27.05.2008 року ”Про порядок взаємодії між підрозділами органів ДПС”.
 
З початку поточного року управлінням податкового контролю юридичних осіб Прилуцької ОДПІ проведено 83 документальних перевірки, з них - 23 планових та 60 позапланових. Всі проведені планові документальні перевірки результативні і передбачають донарахування до бюджету податків, зборів, обов’язкових платежів на суму 972 тис.грн. Із них 759 тис.грн. вже надійшло до бюджету. За результатами контрольно - перевірочної роботи за січень - червень 2008 року зменшено збитки підприємств на суму 952 тис.грн., що в майбутніх періодах поповнить державний бюджет 238 тис.грн. податку на прибуток. Крім того, з початку року зменшено залишок від’ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (26 рядок Декларації) на суму 548 тис.грн., зменшено до відшкодування з бюджету 465 тис.грн. податку на додану вартість.
 
Зважаючи на значний вклад, які вносять великі платники до бюджету, то і увага до таких платників особлива, індивідуальний підхід до кожного, в тому числі і перевірках. В цьому році управлінням контролю юридичних осіб перевірено 2 підприємства із 4 великих платників податків: ДП „Прилуцький завод „Пожспецмаш”, ТОВ „Прилуцький нафтоналив”. Завжди зустрічаємо по – перше, високий професіоналізм, і що не менш важливо - розуміння, бажання співпрацювати, і вміння вирішувати спірні питання безконфліктно, які, на жаль, не рідкість при неоднозначностях в законодавстві.
 
Як показує практика проведення аудиту - є підприємства, які свідомо приховують власні прибутки, чітко передбачаючи можливі наслідки. В результаті вони мають низьку податкову віддачу і репутацію „мінімізатора”, що викликає недовіру з боку податкових органів. Проведення перевірок таких підприємств - під постійним контролем. З початку року проведені документальні перевірки 12 підприємств - „мінімізаторів”, якими виявлено схеми мінімізації податкових зобов’язань. Це і низька націнка; сплата відсотків за користування кредитами при наявній дебіторській заборгованості; використання маркетингових, бухгалтерських, інформаційних та інших послуг в нереальному розмірі; залучення поворотної фінансової допомоги та інші. В результаті дослідження цих схем до ДПА в Чернігівській області надані пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства, які передбачають руйнування схем мінімізації податкових зобов’язань. Внаслідок проведених перевірок донараховані податки та збори по перевірених „мінімізаторах” сплачені до бюджету в повному обсязі.   
 
При проведенні перевірок особлива увага приділяється відпрацюванню транзитних підприємств і суб’єктів господарювання з ознаками „фіктивності”, адже саме ці ланки є інструментом, який використовується для ухилення від сплати податків, незаконного відшкодування ПДВ і конвертації безготівкових коштів у готівку. Матеріали по виявлених сумнівних або „фіктивних” фірмах передані до підрозділу податкової міліції для відпрацювання.
 
Проблем в роботі вистачає, зокрема, мало часу відводиться на процедуру проведення перевірок. Як наслідок, це негативно впливає на ефективність контрольно – перевірочної роботи.
 
За ініціативи ДПА України постійно здійснюються заходи, спрямовані на удосконалення системи оподаткування в Україні. Триває робота над проектом Податкового кодексу. З метою усунення спірних питань із платниками податків при здійснення податкового контролю на розгляд громадськості винесено проект Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та деяких інших законів України”, яким вносяться зміни у частині нарахування пені та застосування штрафних санкцій, визначення диференційованих термінів проведення перевірок та можливості їх продовження в залежності від їх складності.
 
Запровадження законопроекту сприятиме створенню умов для здійснення органами державної податкової служби ефективного контролю за дотриманням вимог законодавства, повнотою надходжень до бюджетів, виконання покладених на органи державної податкової служби завдань і функцій.
 
Проведення контрольно – перевірочної роботи – не тільки показники, це довіра до держави та престижність професії податківця. Наша мета – досягти розуміння з боку платників, що порядність в розрахунках з бюджетами – це і престиж самого підприємства.
 
 
Світлана Риженко,
заступник начальника Прилуцької ОДПІ

<< повернутися   [версія для друку]

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

TyTa