Головна
Міські оголошення
Робота
Фотогалерея
Форум
 візитівка району  історія  символіка 
 видатні люди  мапа 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk


Новини Прилуччини
Оголошення


Рішення районної ради
Проекти регуляторних актів та рiшень
Архів новин
Пошук новин
 
Довідкова служба
Підписка на розсилку
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

  Кількість релігійних організацій в Прилуцькому районі та дані про священнослужителів
 
 

Релігійна ситуація протягом 2008 року була прогнозованою і стабільною. Фактів порушення Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації” на території району не зафіксовано, конфліктів між священнослужителями та прихожанами не виникало. 

В районі зареєстровано 46 релігійних громад та чотири діють поза реєстрацією. Основу релігійних організацій складають громади УПЦ МП, яких в районі налічується 35, 3 з них незареєстровані. Недіючими залишаються зареєстровані громади УПЦ в селах Знам’янка та Товкачівка, не проводяться богослужіння в селах Колісники та Богданівка. 

У 2008 році почали діяти громади УПЦ в селі Мазки та в селі Ряшки. У рік 1020-річчя хрещення Київської Русі Прилуцьке благочиння поповнилося ще одним храмом - збудовано Свято-Покровську церкву в селі Сергіївка, її офіційне освячення провів 14 грудня єпископ Ніжинський і Прилуцький, Владика Іриней. З нагоди цієї пам’ятної події Владикою Іринеєм вручено відзнаки УПЦ – ордени «1020-річчя хрещення Київської Русі» Сергіївському сільському голові Дзигало Т.М. та меценату Горбач С.В. – вихідцю з села Сергіївка, який зробив вагомий внесок у спорудження православного храму.
Найбільші приходи, де проходить активне релігійне життя в селах Полонки, Густиня, Яблунівка, Переволочна, селищах Ладан, Линовиця. 

Серед помітних подій в релігійному житті району за 2008 рік виділяються наступні. На Великодні свята голові райдержадміністрації О.В. Нестеренку у Густинському Свято – Троїцькому монастирі вручено церковну нагороду – орден рівноапостольного князя Володимира ІІ, вручив його єпископ Ніжинський і Батуринський Іриней. Грамоту з цієї нагоди підписав блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир. 

Опорядковується Преображенський храм у селі Яблунівка, проводиться ремонт дзвіниці, адже 2011 року планується відзначити його 200-річчя. У храмі відбулось урочисте богослужіння на честь Святої Пелагеї (Пелагеї Горленко), мощі якої зберігаються в храмі. 

Громадами УПЦ смт. Ладан, а їх дві, починаючи з 2003 року зроблено багато кроків по поверненню храмів Ладанського монастиря (Миколаївської церкви та Свято-Покровського собору) у власність релігійним громадам. Миколаївська церква функціонує з 2004 року. Зроблені кроки по ремонту Свято-Покровського собору, перше богослужіння в ньому відбулося 10 серпня 2005 року, а 2 березня цього року проведено освячення центрального престолу храму. Урочисте Богослужіння провів єпископ Ніжинський та Батуринський Іриней. 

В Спасо-Преображенському соборі м. Прилуки 17 вересня за участю преосвященнійшого єпископа Іринея, відбулося урочисте богослужіння в честь пам’яті Іоасафа Білгородського, після якого православні Хресною ходою, співаючи молитви, пройшли вулицями міста. Також урочисту літургію в с. Замостя, де знаходиться храм Іоасафа Білгородського, відправив священик о.Ярослав. Учасниками заходу стали священнослужителі УПЦ, православні християни. В Спасо – Преображенському соборі м. 
Прилук перебувала ікона Божої Матері «Самарська» (Козацька). 

До 1020-річчя хрещення Київської Русі в центральній районній бібліотеці проведені читання «Вікопомна подія», де поряд з історичним екскурсом до часів поширення християнства на теренах Київської Русі, прийняття хрещення, відбулася презентація книги Куриленка М.І. - краєзнавця і дослідника, яка вийшла вже по його смерті - «Духовні святині на території Ніжинсько-Батуринської єпархії». У цьому об’єднаному заході взяли участь настоятелі православних церков району, краєзнавці, читачі, основна увага була акцентована на історичних процесах становлення християнства в Київській Русі, сьогоднішній ситуації в українському православ’ї, відродженні православної віри на Прилуччині, також відзначено вагомий дослідницький і просвітницький внесок Куриленка Миколи Івановича в духовну спадщину Прилуцького краю. 

У Полонківській Свято-Михайлівській церкві 4 жовтня відбулося святкове богослужіння в честь Димитрія Ростовського. Поклонитися мощам святителя Димитрія Ростовського (в храмі зберігається його рука) до Полонок з’їхалося багато паломників, священнослужителів, поважних гостей з різних регіонів, відбулася урочиста літургія. З нагоди дня Святого Володимира голова райдержадміністрації Нестеренко О.В. відвідав цю релігійну громаду, яка проводить діяльність не лише на поширення православної віри, а й опікується обездоленими, надає гуманітарну допомогу, та вручив настоятелю, протоієрею Володимиру Подяку голови райдержадміністрації. 

Настоятелі православних релігійних громад, які діють у населених пунктах, приймають участь у проведенні громадських масових заходів. Священики беруть участь у поминальних панахидах за загиблими воїнами до Дня Перемоги, річниці визволення населених пунктів від фашистських загарбників, провели молебні за Україну, за український народ в День незалежності України. До Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в усіх парафіях відправлені панахиди за померлими від голодної смерті, освячено 6 пам’ятних знаків, які встановлені в населених пунктах району цього року. Також священики в ряді населених пунктів благословляють учнів на святах Першого та останнього дзвоника, випускних вечорах, беруть участь у сільських святах: Дні села, свята Урожаю. 

Продовжує працювати в напрямку формування християнської моралі, введення у виховний процес християнської етики в Дубовогаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів практичний психолог, він же священик цього села о. Віктор. Його розробки експериментального курсу «Аксіологя культури», схвалені управлінням науки та освіти облдержадміністрації, науковцями Києво-Могилянської академії, Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, рекомендовані до впровадження в навчальних закладах області. За переконаннями автора вже є позитиви від впровадження таких занять: якщо раніше до 80 відсотків учнів в питанні діагностики цінностей на перше місце ставили матеріальні блага, то зараз на першому місці – гармонія стосунків, а цінності матеріального плану займають четверту позицію в рейтингу людських цінностей. 

З шести громад УПЦ КП діє громада в селі Високому. Богослужіння щонеділі та релігійні свята проводить настоятель Різдво-Богородицької парафії м. Прилуки УПЦ КП о. Віталій.
Продовжує зростати в районі кількість протестантських релігійних громад. Вони не є чисельними, але діяльність їх відслідковується. 

Найдавніше в районі зареєстрована громада ЄХБ в селі Погреби. Громада опікується малозабезпеченими жителями села, надана допомога 100 гривень багатодітній сім’ї Семенець І.Ю. з села Погреби. Громада баптистів в смт Ладан практично не діє. 

В селі Яблунівка діє громада ХВЄП. Відгуки про діяльність цієї громади лише позитивні. Постійно надається допомога одиноким жителям села, віруючі цієї конфесії сприяють духовному і моральному розвитку населення, особливо молоді через групу „Християнський ковчег”, через який йде залучення молодих людей до активного громадського життя, участі в спортивному житті. Проводять також віруючі цієї конфесії благодійну діяльність. На зібраннях члени громади читають Євангелія, моляться. 

Пастор ХВЄ „Емануїл” опікується табором „Казка”, також громада надає допомогу дітям-сиротам.
Християнська громада церкви „Спасіння”, яка діє в м. Прилуки, смт. Ладан та в Стасівщині, надалі проводить активну роботу як на території міста, так і на території району по допомозі алкоголе- та наркозалежним, хворим на СНІД. 

В с.Стасівщина Даньківської сільської ради успішно діє жіночий реабілітаційний центр від наркотичної, алкогольної та інших залежностей. Керівник благодійного фонду – пастор церкви „Спасіння” Володимир Іщенко. Метою реабілітаційного центру є допомога наркозалежним виключно словом Божим, молитвою, просто дружнім ставленням, без будь-яких ліків чи медичних втручань. 

Члени громади – молоді жінки живуть по внутрішньому розпорядку роботи центру та розпорядку дня. Самостійно обробляють город, тримають живність, ведуть домашнє господарство, допомагають в господарських роботах одиноким жителям села. І головне – моляться. Курс реабілітації один рік, але цей строк умовний, кожен може повернутися додому, коли відчуває, що готовий до іншого життя. Деякі залишаються і несуть службу, рятуючи інших. У Ладані діє зареєстрована організація Адвентистів сьомого дня. Свої богослужіння вони проводять у молитовному домі. В громаді налічується 25 чоловік. Діє суботня школа, де кожну суботу проводяться уроки по вивченню Біблії. 

Недільні школи діють при Свято-Михайлівській церкві УПЦ у с. Полонки, яку відвідують близько 20 дітей, при громаді ХВЄП у селі Яблунівка та при громаді ХВЄ „Емануїл” у селищі Ладан. У Валківській школі працює гурток „Духовність”, до складу якого входять учні молодших та старших класів у кількості 30 чоловік. 

В центральній районній бібліотеці створений дитячий клуб „Духовні роси”, який покликаний ознайомлювати підростаюче покоління з основами духовного життя. 

Гордістю району є відроджений Густинський Свято-Троїцький жіночий монастир. Діяльність монастиря, справи, які ініціює його настоятелька, ігуменя Віра (Таран Віра Григорівна, 1945 р.н.) відомі далеко за межами району. Постійно в монастирі проводяться екскурсії для паломників з міст, сіл області, сусідніх областей, з Києва. 

В даний час в Густинському Свято-Троїцькому монастирі діють п’ять церков: Миколаївська, Петро-Павлівська, Воскресенська, Варваринська та Свято-Троїцький собор. 

Насельниці обителі, а їх п’ятдесят, всі громадянки України, ведуть господарство, яке налічує чимало худоби та птиці, кілька теплиць, великий город, сінокіс. У монастирі є трактор, різний сільськогосподарський інвентар. Монастир має пасіку, пекарню, трапезну, готель для паломників, транспортний цех, сад. Продукція, яка виробляється, використовується для власних потреб, реалізується та використовується для благодійних обідів відвідувачів монастиря. Починаючи з 1993 року, настоятелька монастиря ігуменя Віра, доклала багато зусиль, щоб уже вчетверте відроджений монастир набрав сучасного вигляду. 

Монастир проводить значну благодійну діяльність. Протягом поточного року продукти харчування та одяг були направлені у Валківську психоневрологічну, Яблунівську дільничну лікарні. Продукти харчування були направлені також у Прилуцьку виховно-виправну колонію. Надавалася допомога місцевим жителям, які її потребували. 

З нагоди 85 – річчя утворення Прилуцького району, за значний вклад у культурні і духовні надбання, утвердження в людській свідомості ідеалів любові, милосердя і братерських стосунків, благодійну і милосердницьку діяльність найвищою відзнакою району нагороджено Таран Віру Григорівну (ігуменю Віру) – настоятельку Густинського Свято-Троїцького монастиря знаком «Честь і хвала». Районною державною адміністрацією проводиться робота щодо забезпечення стабільності релігійної ситуації, недопущення міжконфесійного протистояння та протистояння між православними громадами. 

Кількість релігійних організацій в Прилуцькому районі та дані про священнослужителів


<< повернутися   [версія для друку]

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

TyTa