Головна
Міські оголошення
Робота
Фотогалерея
Форум
 візитівка району  історія  символіка 
 видатні люди  мапа 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk


Новини Прилуччини
Оголошення


Рішення районної ради
Проекти регуляторних актів та рiшень
Архів новин
Пошук новин
 
Довідкова служба
Підписка на розсилку
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

  Новини Прилуччини 
 
Оподатковуємо відпускні
09.06.2009

Відповідно до ст. 115 Кодексу законів про працю та ст. 21 Закону № 504/96-ВР відпускні повинні бути виплачені працівнику перед відпусткою, як мінімум, за три дні. Тому вся сума відпускних виплачується працівнику до відпустки незалежно від того, чи є вона перехідною з місяця в місяць. 

Відпускні виплати, нараховані за невідпрацьований час, прирівнюються до додаткової заробітної плати (пп. 2.2.12 п. 2.2 ст. 2 Інструкції № 5). Тому вони оподатковуються податком з доходів фізичних осіб у складі заробітної плати, з них утримуються і на них нараховуються всі внески до соціальних фондів, включаючи і Пенсійний фонд. 

Згідно з п. 7.1 ст. 7 Закону України від 22 травня 2003 року № 889 – ІV „Про податок з доходів фізичних осіб” (далі - Закон) ставка податку становить 15% від об’єкта оподаткування. Податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок. 

Відповідно до ст. 6 Закону платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного з джерел на території України від одного працедавця, у вигляді заробітної плати, на суму податко¬вої соціальної пільги у розмірах 50, 150 та 200% залежно від наявних підстав у платника податку для застосування податкової соціальної пільги. 

Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого місячного доходу платнику податку у вигляді заробітної плати виключно за одним місцем його нарахування (виплати). 

Підпунктом 6.5.1 п.6.5 ст.6 Закону визначено, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та відшкодування), якщо його розмір не перевищує суми, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 три. 

Станом на 1 січня 2009 р. величина прожиткового мінімуму на одну працездатну особу становить 669 грн. Отже, граничний розмір доходу, що дає право на отримання ПСП, дорівнює 940 грн. (669 х 1,4 = 936,6 = .940 грн.). 

Тобто якщо працівник отримав місячний дохід, який в 2009 році не перевищує 940 грн. з урахуванням відпускних, він має право на податкову соціальну пільгу. 

Якщо відпускні припадають на один місяць, їхнє оподаткування податком з доходів фізичних осіб не викликає труднощів. Перехідні виплати мають свої особливості. 

Досить часто відпустка починається в одному періоді (місяці), а закінчується в іншому, наприклад, з 17 липня по 15 серпня. 

Відповідно до Закону оподаткуванню (нарахуванню податку) підлягають нараховані у відповідному податковому періоді суми доходів. 

Відповідно до пп. 1.6.1 Інструкції № 5 суми відпускних необхідно розподіляти пропорційно дням, що припадають на дні відпустки у відповідному місяці. Тобто перехідні відпускні нараховуються частинами: у сумі, що припадає на місяць, у якому працівник іде у відпустку, і сумі, що припадає на місяць виходу працівника з відпустки. 

Якщо врахувати той факт, що суми перехідних відпусток будуть брати участь у нарахуваннях у кількох місяцях (наприклад, в липні і серпні), то й утримання податку з доходів буде проводитися, відповідно до нарахованих за періодами сум. 

При цьому згідно з пп.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу, тобто податок сплачується одночасно з отриманням коштів на виплату відпускних наперед (у том числі перехідних). 

Відповідно до пп.6.5.2 п.6.5 ст.6 Закону за наслідками кожного звітного податкового року працедавець платника податку за місцем застосування податкової соціальної пільги здійснює перерахунок сум доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також сум наданих податкових соціальних пільг. 

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата цього податку, то така сума стягується. працедавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а при недостатності суми такого доходу — за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати. 

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата цього податку, то на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов’язання платника податку за відповідний місяць, а при недостатності такої суми — сума податкових зобов’язань наступних податкових періодів, до повного повернення суми такої переплати. 

Прилуцька РДА<< повернутися   [версія для друку]

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

TyTa