Головна
Міські оголошення
Робота
Фотогалерея
Форум
 візитівка району  історія  символіка 
 видатні люди  мапа 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk


Новини Прилуччини
Оголошення


Рішення районної ради
Проекти регуляторних актів та рiшень
Архів новин
Пошук новин
 
Довідкова служба
Підписка на розсилку
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

  Новини Прилуччини 
 
Професійний погляд на ідентифікаційний номер
03.07.2009
- Владиславе Володимировичу, що таке Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів і для чого він створений?

Державний реєстр фізичних осіб функціонує в Україні з 1996 року. Ми не є першовідкривачами - більшість розвинених країн світу давно використовує систему обліку фізичних осіб за ідентифікаційним номером.

Автоматизований банк даних, яким є Державний реєстр фізичних осіб, створено Державною податковою адміністрацією України відповідно до Закону України № 320/94-ВР «Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів» для ведення обліку по фізичних особах, які зобов’язані сплачувати податки і збори.

Державний реєстр фізичних осіб, професійною мовою – ДРФО, складається з інформаційного фонду, що міститься в базах даних ДПА України та органах ДПС обласного і районного рівнів. До інформаційного фонду ДРФО включаються такі дані: індивідуальні ідентифікаційні номери, що надаються фізичним особам - платникам податків та інших обов’язкових платежів і зберігаються за ними протягом усього їх життя; загальні відомості про фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів; інформація про сплату фізичними особами податків та інших обов’язкових платежів.

Дані Державного реєстру використовуються виключно для обліку одержаних доходів, об’єктів оподаткування, повноти та своєчасності сплати податків та інших обов’язкових платежів. Відомості Державного реєстру є інформацією з обмеженим доступом.

Ідентифікаційний номер, який присвоюється громадянам, необхідний у багатьох випадках: при оформленні документів на право займатися підприємницькою діяльністю, субсидій, пенсій, відкритті банківського рахунку тощо. Також він потрібний при нарахуванні і виплаті заробітної плати, отриманні пенсій, стипендій, дивідендів, спадщини і т.п..

Практично, ідентифікаційний номер потрібен громадянам при вчиненні будь – якої дії, пов’язаної з коштами. Використання ідентифікаційних номерів надає можливість податковим органам виявляти тих, хто отримує доходи з різних джерел і свідомо ухиляється від оподаткування, а державі - призначати допомогу тим, хто її дійсно потребує. І все це -  в найкоротший термін.

- Особи віком до 16 років, як правило, ще не отримують доходів. Чи потрібно їм присвоювати ідентифікаційні номери?

Якщо дитина не має обов’язків по сплаті податків, не отримує доходів, що підлягають оподаткуванню, та не підпадає під означення платника податків, підстав для включення відомостей про неї до Державного реєстру та присвоєння їй ідентифікаційного номера немає.

До Державного реєстру включаються відомості тільки про тих малолітніх або неповнолітніх осіб, які мають об’єкти оподаткування і зобов’язані сплачувати податки. Присвоєння ідентифікаційних номерів неповнолітнім особам здійснюється відповідно до пункту 2.3 Положення про картку фізичної особи - платника податків, затвердженого наказом ДПА України від 27.01.1998 року № 43 (зі змінами) та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 19 лютого 1998 року за № 124/2564.

- Відповідно до Конституції України кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Чи можуть громадяни відмовитись від ідентифікаційного номера за релігійними або іншими переконаннями ? Якщо так, то якими нормативно - правовими актами це регламентовано?

Особа, яка через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття ідентифікаційного номера, повинна офіційно повідомити про це відповідні державні органи.

Порядком, який затверджено спільним наказом ДПА України та МВС України № 602/1226 від 19.10.2004 року (із змінами та доповненнями) визначено процедуру внесення відмітки до паспорта фізичної особи про право здійснювати будь - які платежі без ідентифікаційного номера.

Дія Порядку розповсюджується як на осіб, яким ідентифікаційний номер вже присвоєно, так і на осіб, у яких ідентифікаційний номер відсутній.

- Владиславе Володимировичу, які документи необхідно подати до ДПІ фізичній особі, яка прийняла рішення про відмову від ідентифікаційного номера?

Фізична особа, яка прийняла рішення про відмову від ідентифікаційного номера, до податкового органу подає: свідоцтво про народження, паспорт громадянина України, свідоцтво про шлюб (за наявності), свідоцтво про зміну прізвища (за наявності), копію документа про присвоєння ідентифікаційного номера.

Наявність персональних даних, які громадянин пред’являє разом із заявою за формою № В1 чи за формою № В2 (в залежності від того, присвоєний ідентифікаційний номер чи ні) надає змогу більш чітко визначити особу, оскільки велика кількість фізичних осіб мають однакові прізвища, імена та по - батькові, дату народження тощо.

- До компетенції яких органів належить внесення відмітки до паспорта фізичної особи про відмову від ідентифікаційного номера?

Згідно з Порядком № 602/1226 особа, яка відмовляється від ідентифікаційного номера, подає до органу внутрішніх справ за місцем реєстрації довідку за формою № В3, видану органом державної податкової служби на підставі наданих документів, та паспорт громадянина України. 

При зверненні громадянина щодо внесення відмітки до його паспорта посадова особа органу внутрішніх справ розглядає довідку за формою № В3 щодо повноти і правильності її заповнення та відповідності пред’явленому паспорту і у разі відсутності невідповідностей вносить на 7 - 9 сторінках паспорта відповідну відмітку.

- Владиславе Володимировичу, як здійснюється ідентифікація особи, що відмовилася від ідентифікаційного номера?

Враховуючи демократичні засади нашого суспільства, для громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від ідентифікаційного номера, передбачено збереження раніше встановлених форм обліку платників податків - за серією та номером паспорта. 
 


Розмову вела і записала Олена Волошина

 


<< повернутися   [версія для друку]

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

TyTa